Interjero spalvos - kaip išsirinkti tinkamiausią spalvą?

Interjero dizaino spalvos yra vienas iš svarbiausių aspektų kuriant namų aplinką. Tinkamai pasirinktos interjero spalvos gali pakeisti kambario nuotaiką, padaryti jį jaukesnį ir net vizualiai padidinti erdvę. Tačiau, renkantis interjero spalvas, svarbu atsižvelgti į kelis esminius dalykus, kad rezultatas būtų harmoningas ir atitiktų jūsų lūkesčius.

Dabartinės spalvų tendencijos interjero dizaine

Dabartinės interjero dizaino spalvų tendencijos atspindi siekį sukurti harmoniją, jaukumą ir ryšį su gamta. Štai keletas pagrindinių spalvų tendencijų 2024 metais:

 • Žemės spalvos. Šios spalvos apima įvairius atspalvius nuo švelnios smėlio iki tamsios žemės rudos. Jos suteikia interjerui šilumos, stabilumo ir natūralumo pojūtį. Dažnai naudojamos sienoms, baldams ir aksesuarams, kad sukurtų raminančią ir atpalaiduojančią atmosferą.
 • Žalios spalvos. Žalios spalvos, ypač šalavijo ir alyvuogių atspalviai, tampa vis populiaresnės. Jos suteikia gaivumo ir natūralumo pojūtį, sukuria ryšį su gamta. Šios spalvos puikiai tinka tiek sienoms, tiek baldams, tiek ir dekoratyviniams elementams.
 • Mėlynos spalvos. Giliai mėlynos ir tamsiai mėlynos spalvos yra populiarios dėl savo gebėjimo sukurti ramybės ir stabilumo pojūtį. Jas dažnai naudoja miegamajame arba svetainėje, siekiant sukurti atpalaiduojančią erdvę.
 • Neutralios spalvos. Pilkos, baltos ir smėlio spalvos išlieka populiarios dėl savo universalumo ir gebėjimo derėti su bet kokiomis kitomis spalvomis. Jos sukuria švarią ir modernią aplinką, puikiai tinkančią minimalistiniam dizainui.
 • Terakotos ir rausvai rudos spalvos. Šie atspalviai suteikia interjerui šilumos ir egzotiškumo pojūtį. Jie primena saulėtus kraštus ir yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori sukurti jaukų ir šiltą interjerą.
 • Šviesiai geltona ir auksinė. Šviesiai geltona ir subtilūs auksiniai atspalviai suteikia interjerui šilumos ir optimizmo. Jie gali būti naudojami kaip akcentinės spalvos, suteikiančios šviesos ir energijos pojūtį.
 • Tamsios ir sodrios spalvos. Tamsios spalvos, tokios kaip vyno raudona, tamsiai žalia ir indigo, suteikia interjerui prabangos ir gilumo. Jos dažnai naudojamos kuriant dramatišką efektą ar akcentuojant tam tikras erdves.

Apskritai, dabartinės spalvų tendencijos interjero dizaine yra orientuotos į natūralumą, jaukumą ir harmoniją. Spalvų pasirinkimas dažnai atspindi individualius poreikius ir norą sukurti asmenišką, ramią ir įkvepiančią erdvę.

spalvu derinimas interjere

Kokios spalvos dera tarpusavyje?

Spalvų derinimas interjere yra subtilus menas, kuris gali padėti sukurti jaukią, harmoningą ir stilingą aplinką. Štai informacija, kuri apibrėžia tai, kokios spalvos dera tarpusavyje ir kaip jas derinti interjere:

 1. Monochrominis spalvų derinimas

Naudojamos vienos spalvos atspalviai, tonai ir pustoniai. Tai sukuria subtilų ir elegantišką vaizdą. Pavyzdys: pagrindinė spalva - mėlyna, atspalviai - šviesiai mėlyna, tamsiai mėlyna, pilkai mėlyna

 1. Analoginis spalvų derinimas

Naudojamos trys gretimos spalvos iš spalvų rato. Tai suteikia harmonijos ir natūralumo pojūtį. Pavyzdys: pagrindinės spalvos - žalia, geltona žalia, geltona, papildomos spalvos - smėlio, balta

 1. Komplementinis spalvų derinimas

Naudojamos priešingos spalvos iš spalvų rato. Tai sukuria stiprų kontrastą ir dinamiką. Pavyzdys: pagrindinės spalvos - mėlyna, oranžinė, papildomos spalvos - balta, pilka

 1. Triadinės spalvų schemos

Naudojamos trys vienodai viena nuo kitos nutolusios spalvos iš spalvų rato. Tai suteikia spalvingumo ir balansą. Pavyzdys: pagrindinės spalvos - mėlyna, raudona, geltona, papildomos spalvos - neutralios, kaip balta ar juoda

 1. Neutralios spalvų schemos

Naudojamos neutralios spalvos, tokios kaip balta, pilka, juoda ir smėlio. Tai sukuria ramią ir modernią aplinką. Pavyzdys: pagrindinės spalvos - pilka, balta, papildomos spalvos - juoda, smėlio

 1. Akcentinės spalvos

Naudojama neutrali pagrindinė spalvų paletė su ryškiais akcentais. Tai suteikia erdvei įdomumo ir gyvybingumo. Pavyzdys: pagrindinės spalvos - pilka, balta, akcento spalvos - geltona, mėlyna

Spalvų derinimo patarimai:

 • Spalvų ratas. Naudokite spalvų ratą kaip įrankį, kad suprastumėte, kurios spalvos interjere dera tarpusavyje.
 • 60-30-10 taisyklė. Tai spalvų derinimo taisyklė, kurioje 60% interjero turėtų būti pagrindinė spalva, 30% antrinė spalva, o 10% akcento spalva.
 • Natūralūs elementai. Derinkite spalvas su natūraliais elementais, tokiais kaip mediena, akmuo ar augalai, kad sukurtumėte natūralų ir harmoningą interjerą.
 • Derinant spalvas interjere, svarbu atsižvelgti į asmeninį skonį, patalpos paskirtį ir apšvietimą, kad būtų sukurta jauki ir funkcionali erdvė.
kokios spalvos dera tarpusavyje

Spalvų pasirinkimas ir derinimas namų interjere

Spalvų pasirinkimas ir derinimas namų interjere gali ženkliai paveikti nuotaiką, estetiką ir bendrą gyvenimo kokybę. Svarbu žinoti pagrindinius spalvų derinimo principus ir naudojimo būdus, kad sukurtumėte harmoningą ir patrauklią aplinką. 

Šiltos spalvos interjere

Šiltos spalvos interjere, tokios kaip raudona, oranžinė, geltona ir ruda, sukuria jaukumo, energijos ir šilumos pojūtį. Jos dažnai naudojamos norint suteikti patalpoms jaukumo ir gyvybingumo. Štai kaip ir kur naudoti šiltas spalvas namų interjere:

 1. Raudona

Raudona yra energinga ir stipri spalva, todėl ji puikiai tinka erdvėms, kuriose norima sukurti intensyvią atmosferą. Galima naudoti valgomajame, virtuvėje, svetainėje. Derinamos spalvos: balta, pilka, juoda, auksinė. Naudoti saikingai kaip akcentą (pvz., pagalvės, paveikslai, baldai), kad išvengti pernelyg intensyvaus efekto.

 1. Oranžinė

Oranžinė yra džiaugsminga ir stimuliuojanti spalva, kuri gali pagyvinti erdvę ir suteikti jaukumo. Galima naudoti svetainėje, vaikų kambaryje, valgomajame. Derinamos spalvos: balta, pilka, smėlio, ruda. Naudoti kaip akcentą arba pagrindinę spalvą mažose erdvėse.

 1. Geltona

Geltona yra šviesi ir optimistiška spalva, kuri suteikia erdvei šilumos ir šviesos pojūtį. Galima naudoti virtuvėje, valgomajame, vaikų kambaryje. Derinamos spalvos: balta, pilka, žalia, mėlyna. Naudoti šviesesnius atspalvius didesnėms erdvėms ir tamsesnius atspalvius kaip akcentus.

 1. Ruda

Ruda yra natūrali ir žemės spalva, kuri sukuria stabilumo ir komforto jausmą. Galima naudoti svetainėje, miegamajame, kabinete. Derinamos spalvos: smėlio, balta, kreminė, žalia. Derinti su natūraliomis medžiagomis, kaip mediena ir akmuo, kad sukurtumėte natūralų ir jaukų interjerą.

siltos spalvos interjere

Tamsios spalvos interjere

Tamsios spalvos, tokios kaip tamsiai mėlyna, juoda, tamsiai žalia ir tamsiai pilka, gali suteikti erdvėms elegancijos, gylio ir dramatiškumo. Štai kaip ir kur naudoti tamsias spalvas namų interjere:

 1. Tamsiai mėlyna

Tamsiai mėlyna suteikia ramybės ir rafinuotumo jausmą. Galima naudoti miegamajame, svetainėje, darbo kambaryje. Derinamos spalvos: balta, smėlio, auksinė, šviesiai pilka.  Naudoti kaip pagrindinę sienų spalvą arba akcentinę spalvą ant baldų ir aksesuarų.

 1. Juoda

Juoda suteikia erdvei prabangos ir modernumo. Galima naudoti virtuvėje, svetainėje, vonios kambaryje. Derinamos spalvos: balta, auksinė, sidabrinė, medžio atspalviai. Naudoti akcentams, pvz., baldams, šviestuvams, aksesuarams, kad išvengti pernelyg tamsios ir uždaros erdvės pojūčio.

 1. Tamsiai žalia

Tamsiai žalia suteikia natūralumo ir ramybės jausmą. Galima naudoti svetainėje, miegamajame, vonios kambaryje. Derinamos spalvos: balta, smėlio, auksinė, ruda.  Naudoti kaip pagrindinę spalvą arba derinti su augalų elementais ir natūraliais medžiagų akcentais.

 1. Tamsiai pilka

Tamsiai pilka suteikia elegancijos ir modernumo. Galima naudoti svetainėje, darbo kambaryje, miegamajame. Derinamos spalvos: balta, juoda, sidabrinė, medžio atspalviai. Naudoti kaip pagrindinę sienų spalvą arba akcentams, derinti su metaliniais elementais.

interjero dizaino spalvos

Balta spalva namų interjere

Balta spalva yra universali ir elegantiška, suteikianti erdvėms šviesos, švaros ir ramybės jausmą. Ji puikiai tinka įvairiose patalpose ir lengvai derinama su kitomis spalvomis. Štai kaip ir kur naudoti baltą spalvą namų interjere:

 1. Svetainė

Balta spalva suteikia svetainėje šviesumo ir erdvumo pojūtį. Derinamos spalvos: pilka, juoda, medžio atspalviai, metalinės detalės (pvz., sidabrinė, auksinė). Naudoti baltą kaip pagrindinę sienų spalvą, derinant su spalvingais akcentais, pvz., pagalvėlėmis, kilimais, paveikslais.

 1. Virtuvė

Balta spalva suteikia virtuvei švaros ir tvarkos pojūtį, padidina erdvės pojūtį ir šviesumą. Derinamos spalvos: nerūdijančio plieno elementai, medžio atspalviai, juoda. Naudoti baltus spintelių fasadus, stalviršius ir sienų plyteles, derinant su natūralios medienos ar juodais akcentais.

 1. Miegamasis

Balta spalva sukuria ramybės ir atsipalaidavimo atmosferą, todėl puikiai tinka miegamajame. Derinamos spalvos: šviesiai mėlyna, šviesiai pilka, smėlio, švelniai rožinė. Naudoti baltus sienų dažus, patalynę ir baldus, derinant su švelniais pasteliniais akcentais.

 1. Vonios kambarys

Balta spalva vonios kambaryje suteikia švaros ir erdvės pojūtį. Derinamos spalvos: šviesiai pilka, mėlyna, žalia, medžio atspalviai. Naudoti baltas plyteles, santechniką ir rankšluosčius, derinant su natūraliais medžio ar akmens elementais.

balta spalva interjere

Pilka spalva namų interjere

Pilka spalva gali suteikti namams modernumo, elegancijos ir rafinuotumo, jei ji naudojama tinkamai ir subalansuotai. Ši spalva namų interjere yra neutrali ir elegantiška, tinka įvairiose patalpose:

 • Svetainė. Suteikia modernumo ir elegancijos, derinama su balta, juoda, geltona, mėlyna.
 • Virtuvė. Suteikia švaros ir šiuolaikiškumo, derinama su balta, nerūdijančio plieno elementais, medžio atspalviais.
 • Miegamasis. Sukuria ramybės atmosferą, derinama su balta, švelniai rožine, šviesiai mėlyna, smėlio spalvomis.
 • Vonios kambarys. Suteikia švaros ir prabangos pojūtį, derinama su balta, mėlyna, žalia, medžio atspalviais.
 • Darbo kambarys. Padeda sukurti modernią ir produktyvią aplinką, derinama su balta, juoda, mėlyna, žalumynais.
pilka spalva interjere

Juoda spalva namų interjere

Juoda spalva suteikia interjerui kontrastingumo, elegancijos ir modernumo, svarbu ją derinti taip, kad būtų išlaikytas subalansuotas ir harmoningas dizainas. Juoda spalva gali būti naudojama namų interjere, suteikianti elegancijos ir kontrastingumo efektą.

 • Svetainė. Modernumas ir dramatiškumas, derinant su balta, pilka, auksinėmis ar metalinėmis detalėmis.
 • Virtuvė. Švarumas ir šiuolaikiškumas su balta, nerūdijančio plieno ir medžio atspalviais.
 • Miegamasis. Dramatiškas arba elegantiškas akcentas su balta, šviesiais ar švelniais atspalviais.
 • Vonios kambarys. Prabanga ir švarumas su balta, šviesiais atspalviais ir natūraliais medžio elementais.
 • Darbo kambarys. Modernumas ir profesionalumas su balta, šviesiais atspalviais bei mėlynos ar žalios gama spalvomis.
juoda spalva interjere

 

Raudona spalva namų interjere

Raudona spalva gali suteikti interjerui gyvybingumo ir dramatiškumo, svarbu ją derinti taip, kad būtų išlaikytas subalansuotas ir harmoningas dizainas. Raudona spalva namų interjere gali būti naudojama kaip ryškus akcentas arba šilumą bei dramatiškumą suteikianti spalva.

 • Svetainė. Suteikia aistros ir šilumos pojūtį, gerai derinama su balta, pilka arba metalinėmis detalėmis.
 • Virtuvė. Papildo virtuvės dizainą ir suteikia šilumos, derinama su balta, medžio atspalviais ir nerūdijančio plieno detalemis.
 • Miegamasis. Sukuria jaukumą ir aistros atmosferą, derinama su balta, šviesiais arba švelniais atspalviais.
 • Vonios kambarys. Suteikia prabangos ir energingumo pojūtį, gerai derinama su balta, juoda ir metalinėmis detalėmis.
 • Darbo kambarys. Motyvuoja ir suteikia energijos, derinama su balta, pilka arba tamsesnėmis gama spalvomis.
raudona spalva interjere

Geltona spalva namų interjere

Geltona spalva gali suteikti interjerui šilumos ir saulės, svarbu ją derinti taip, kad būtų išlaikytas subalansuotas ir harmoningas dizainas. Geltona spalva namų interjere gali suteikti šilumos, saulėtos nuotaikos ir energingumo efektą.

 • Svetainė. Suteikia šilumos ir šviesos, gerai derinama su pilka, balta, mėlyna ar žalia.
 • Virtuvė. Paįvairina erdvę ir suteikia šilumos, gerai derinama su medžio atspalviais, baltais ir auksinėmis detalėmis.
 • Miegamasis. Sukuria jaukią ir ramią atmosferą, derinama su balta, pilka, švelniai mėlyna arba šviesiai rožine.
 • Vonios kambarys. Suteikia šviežumo ir energijos pojūtį, gerai derinama su balta, pilka, rausva arba žalia.
 • Darbo kambarys. Motyvuoja ir skatina kūrybiškumą, derinama su pilka, balta, mėlyna arba tamsiau žalia.
geltona spalva interjere

Mėlyna spalva namų interjere

Mėlyna spalva gali suteikti interjerui švelnumo ir šaltumo, svarbu ją derinti taip, kad būtų išlaikytas subalansuotas ir harmoningas dizainas. Mėlyna spalva namų interjere gali suteikti ramybės, švelnumo ir šiuolaikiškumo įspūdį.

 • Svetainė. Suteikia ramybės ir šaltumo, gerai derinama su balta, pilka, gelsva arba auksine.
 • Virtuvė. Suteikia šviežumo ir šaltumo pojūtį, gerai derinama su balta, medžio atspalviais ir nerūdijančio plieno detalėmis.
 • Miegamasis. Sukuria jaukią ir ramią atmosferą, derinama su balta, pilka, šviesiai gelsva arba švelniai rožine.
 • Vonios kambarys. Suteikia šviežumo ir švaros pojūtį, gerai derinama su balta, pilka, blyškiai žalia arba smėlio spalvomis.
 • Darbo kambarys. Skatina koncentraciją ir kūrybiškumą, gerai derinama su balta, pilka, tamsiai mėlyna arba žalia.
melyna spalva interjere

Kokią įtaką interjero spalvos daro mūsų emocijoms?

Interjero spalvos gali turėti didelę įtaką mūsų emocinei savijautai. Štai kaip skirtingų spalvų derinimas interjere gali veikti mūsų emocijas:

 • Mėlyna dažnai siejama su ramybe ir švelnumu, todėl ji puikiai tinka miegamajam. Mėlynos spalvos gali padėti sumažinti stresą, skatinti ramybę ir gerą miegą.
 • Žalios spalvos simbolizuoja gamtą ir atgaivinimą. Jos daro įtaką atsipalaidavimui ir susikaupimui, todėl yra tinkamos tiek miegamajam, tiek darbo kambariui.
 • Geltona spalva asocijuojama su saule ir energija. Ji gali skatinti pozityvią nuotaiką ir kūrybiškumą, todėl galima naudoti virtuvėje arba darbo kambaryje.
 • Raudona spalva simbolizuoja aistrą ir energiją. Ji gali skatinti aktyvumą ir dinamiškumą, todėl tinkama naudoti virtuvėje arba svetainėje.
 • Pilka spalva dažnai siejama su ramybe ir neutralumu. Ji gali suteikti modernumo ir elegancijos jausmą, todėl yra populiarus pasirinkimas įvairiose patalpose.

Rinkdamiesi baldus, svarbu atsižvelgti į jų spalvą ir tai, kaip ji gali paveikti jūsų kasdieninį jausmą ir veiklą patalpoje. Modernūs miegamojo baldai gali prisidėti prie jaukumo ir komforto miegamajame, atspindint jūsų asmeninį stilių ir poreikius.

koki poveiki spalvos daro emocijoms