Kaip valyti baldus?

Daug kam baldų valymas gali pasirodyti kaip paprastas, kasdieninis užsiėmimas, tačiau jo svarba apima ne tik švarų baldo paviršių bet ir kur kas gilesnes prasmes. Valydami baldus, mes ne tik išlaikome jų išvaizdą ir ilgaamžiškumą, bet ir rūpinamės savo sveikatos gerove. Nuolatinis rūpestis dėl baldų švaros ne tik sumažina dulkių kiekį namuose, bet ir mažina alergenų ir mikrobų plitimą, kurie gali būti kenksmingi kiekvieno sveikatai. Taigi, nepasiduokite pagundai baldų valymą atidėti tolimesniam laikui. O kaip valyti minkštus baldus apžvelgsime šiame straipsnyje!

Įvarių tipų baldų valymas

Baldai ne tik praturtina mūsų namus funkcionalumu, bet ir sukuria jaukumą, prideda stiliaus akcentus. Tačiau, norint išlaikyti jų grožį ir ilgaamžiškumą, nepakanka vien tik jų įsigyti - būtina nuolat rūpintis tinkamu valymu. Kiekvienas baldas reikalauja individualios priežiūros ir valymo metodų, priklausomai nuo medžiagos ir dizaino savybių. Be to, svarbu yra atkreipti dėmesį į gamintojo etiketes prieš pradedant valyti baldus, kad būtų išvengta galimų pažeidimų ar netekstilinių medžiagų sugadinimo.

Taigi, įvairių tipų minkštų baldų valymas yra esminis veiksnys ne tik išvaizdos, bet ir ilgaamžiškumo bei vertės išsaugojimo požiūriu. Tinkamai prižiūrint ir valant baldus ne tik išlaikoma išvaizda, bet ir užtikrinama ilgesnė jų tarnavimo trukmė, taip suteikiant ilgalaikę naudą bei malonumą juos naudojant kasdien. Toliau apžvelgsime kaip vyksta minkštų baldų valymas namuose pagal baldų audinių tipus, tad skaitykite toliau.

kaip isvalyti minkstus baldus namie

Kaip valyti veliūrinius baldus?

Veliūrinių baldų išskirtinumas papuošia kiekvieną namų interjerą savo elegancija. Tačiau, kad šie baldai išliktų nepriekaištingos išvaizdos dar ilgą laiką, būtina tinkamai juos prižiūrėti ir valyti. Veliūras, kaip medžiaga, reikalauja ypatingo rūpesčio ir švelnaus valymo proceso, kad būtų išvengta audinio pažeidimų ar spalvų išblukimo. Pateikiame išsamią instrukciją, kaip valyti veliūrinius baldus žingsnis po žingsnio.

Pirmiausia, reikėtų pašalinti dulkes ir purvą nuo veliūrinio baldo paviršiaus. Tai galima padaryti naudojant dulkių siurblį su specialiu antgaliu, skirtu minkštiems paviršiams, arba švelniai valant veliūro paviršių šepetėliu.

Antra, jei ant baldų paviršiaus yra dėmių, prieš pradedant valyti, svarbu išbandyti valymo priemonę ant nedidelės, nepastebimos baldo vietos. Tai įsitikinsite, jog valymo priemonė nepažeidžia veliūro.

Trečia, valant veliūrą, geriausia naudoti specialų valiklį, skirtą šiai medžiagai. Švelnią valymo priemonę taip pat galima skiesti su vandeniu.

Ketvirta, valymui naudokite minkštą šluostę arba švelnių šėrių šepetėlį. Taip išvengsite galimų veliūro paviršiaus pažeidimų.

Penkta, baigę valymą, palikite baldus tinkamai išdžiūti, o po to švelniai nusausinkite jų paviršių minkšta šluoste.

Laikydamiesi šių žingsnių, galėsite išlaikyti savo veliūrinius baldus ne tik švarius, bet ir dar ilgai išsaugoti jų prabangią išvaizdą.

kaip valyti veliurinius baldus

Kaip valyti odinius baldus?

Odiniai baldai gali pridėti prabangos ir elegancijos bet kuriam interjerui. Tačiau, norint išlaikyti jų grožį ir ilgaamžiškumą, būtina tinkamai juos prižiūrėti ir valyti. Valant odinius baldus, svarbu pasirinkti tinkamus produktus ir atidžiai atlikti valymo procedūrą, kad išvengtumėte pažeidimų ir išsaugotumėte originalią baldų išvaizdą. Toliau pateikiame žingsnį po žingsnio, kaip vyksta odinių baldų valymas namų sąlygomis. 

 1. Pašalinkite dulkes ir nešvarumus. Pradėkite nuo odinių baldų paviršiaus valymo, naudokite švelnų dulkių siurblį arba minkštą šepetėlį, kad pašalintumėte dulkes ir nešvarumus.
 2. Naudokite švelnią valymo priemonę. Švelnią odos valymo priemonę galite paruošti sumaišydami šiltame vandenyje šiek tiek švelnaus ploviklio arba specialios odos valymo priemonės.
 3. Švelniai valykite odą. Drėgną minkštą šluostę ar šepetėlį pamirkykite paruoštame tirpale ir švelniai valykite odą, judesiais pagal laikrodžio rodyklę ir vengiant per stipraus trinimo.
 4. Nuplaukite švariu vandeniu. Po to, kai valymo priemonė įsigeria, švaria drėgna šluoste nuvalykite visą baldų paviršių, kad pašalintumėte likusius valymo priemonės likučius.
 5. Džiovinkite natūraliai. Leiskite baldams visiškai išdžiūti natūraliai, prieš juos grąžindami į įprastą vietą.
 6. Odos drėkinimas. Kartais po valymo oda gali tapti sausa. Tada rekomenduojama naudoti odos drėkinimo priemonę, kad išlaikytumėte medžiagos minkštumą ir elastingumą.
odiniu baldu valymas namu salygomis

Kaip išvalyti minkštus baldus namie?

Namuose besipuikuojantys minkšti baldai, tokie kaip sofa, foteliai ar minkšti kampai, suteikia jaukumo ir komforto gyvenamajai erdvei. Tačiau su laiku šie baldai gali susidurti su dulkių pertekliumi, dėmėmis ir įvairiais nešvarumais. Kad išsaugotumėte baldų švarą ir grožį, svarbu reguliariai juos valyti. Toliau žingsnis po žingsnio aptarsime visų minkštų baldų valymo būdus namuose, kad jūsų interjeras visada išliktų švarus ir jaukus o baldų valymas namuose taptu kasdieniu dalyku. 

 1. Pašalinkite dulkes ir dėmes. Pradėkite nuo minkštų baldų paviršiaus valymo, naudodami dulkių siurblį su specialiu antgaliu arba švelnų šepetėlį, kad pašalintumėte dulkes ir nešvarumus. Jei ant baldų paviršiaus yra dėmių, nepamirškite jas pašalinti su švelnia valymo priemone arba drėgna šluoste.
 2. Naudokite valymo tirpalą. Švelnų valymo tirpalą galite paruošti šiltame vandenyje sumaišydami švelnų ploviklį arba specialią valymo priemonę, skirtą minkštų baldų valymui.
 3. Švelnus valymas. Drėgną šluostę pamirkykite valymo tirpale ir švelniai valykite baldus, judant pagal laikrodžio rodyklę ir vengiant per stipraus trinimo, kad išvengtumėte odos pažeidimų ar defektų. Po to, kai valymo priemonė įsigeria, nuplaukite visą paviršių švariu vandeniu, naudodami drėgną šluostę ar kempinėlę, kad pašalintumėte likusius valymo likučius.
 4. Leiskite išdžiūti. Leiskite baldams visiškai išdžiūti natūraliai, prieš juos grąžindami į jų įprastą vietą.

Skirtingų paviršių valymas

Skirtingų paviršių valymas yra svarbi ir būtina namų priežiūros dalis, kuri padeda išlaikyti baldų ilgaamžiškumą ir išvaizdą. Skirtingi baldų paviršiai reikalauja skirtingos priežiūros ir metodų, siekiant juos tinkamai išvalyti. 

Mediniai paviršiai. Mediniai baldai dažniausiai reikalauja švelnaus valymo. Juos galima valyti drėgna šluote su nedideliu kiekiu švelnaus ploviklio arba specialios medienos valymo priemonės. Svarbu vengti pernelyg drėgnų paviršių ir per stipraus trinimo, kad nepažeistumėte medžio paviršiaus.

Stikliniai paviršiai. Stiklinius paviršius galima valyti stiklo valymo priemonėmis arba namų gamybos švelniais tirpalais, pagamintais iš vandens ir acto arba vandens ir medicininio alkoholio mišinio. Jie puikiai pašalina nešvarumus ir dėmes, nepalieka dėmių ir suteikia spindesį.

Metaliniai paviršiai. Metaliniai baldai gali būti valomi specialiomis metalo valymo priemonėmis arba namų gaminimo mišiniais, tokiais kaip citrinų sultys ar soda. Po valymo yra svarbu paviršių nuvalyti sausu skudurėliu, kad išvengtumėte rudžių ar dėmių.

Laminuoti paviršiai. Laminatas gali būti lengvai valomas naudojant vandenį ir švelnų ploviklį arba specialias laminato valymo priemones. Svarbu per daug nesudrėkinti paviršiaus, kad nepažeistumėte laminato dangos.

Audiniai ir kilimai. Audiniai, tokie kaip kėdžių užtiesalai ar kilimai, gali būti valomi dulkių siurbliu ar švelniu šepetėliu. Dėmes galima pašalinti su specialiais audinių valikliais, tačiau būtina atidžiai laikytis gamintojo nurodymų.

Plieniniai paviršiai. Plieniniai paviršiai gali būti valomi naudojant vandenį ir švelnią valymo priemonę arba specialius plieno valiklius. Svarbu leisti paviršiui natūraliai išdžiūti po valymo, kad išvengtumėte vandens dėmių ir rūdijimo.

baldu valymas

Baldų valymas pagal dėmes

Baldų valymas gali būti iššūkis, ypač kai susiduriama su įvairių rūšių dėmėmis. Skirtingi dėmių tipai reikalauja skirtingos priežiūros, kad būtų pasiektas geriausias valymo rezultatas. Štai keletas dėmių tipų ir tinkamų valymo būdų:

Maisto ir gėrimų dėmės. Dėl kasdieninio naudojimo baldai dažnai patenka į kontaktą su maistu ir gėrimais, kurie gali palikti dėmes ant paviršiaus. Šios dėmės gali būti valomos švelniu šepetėliu arba drėgna šluote, pamirkyta į švelnią valymo priemonę, tokią kaip ūkinis muilas arba specialus ploviklis.

Aliejaus ir riebalų dėmės. Aliejaus ir riebalų dėmės gali būti išvalytos naudojant drėgną skudurėlį arba šluotę su švelniu ūkiniu muilu. Taip pat galima pabandyti absorbuoti perteklinį riebalų kiekį naudojant kukurūzų miltus arba kreidos miltelius.

Rašalo dėmės. Dėl savo intensyvios spalvos rašiklių dėmės gali būti sunkiai pašalinamos. Jų valymui reikėtų naudoti specialias rašiklių valymo priemones. Galima pabandyti naudoti alkoholį arba actą, pamirkius į juos drėgną šluostę.

Purvo dėmės. Jei ant baldų yra purvo dėmių, kurias paliko gyvūnai arba vaikai, pirmiausia reikėtų jas išvalyti švariu vandeniu ir švelniu muilu. Tada paviršių galima apdoroti specialiu purvo dėmių valikliu arba acto tirpalu. Šiuo atveju baldų valymas su soda taip pat gali pasitarnauti teigiamai.

Atsižvelgiant į skirtingus dėmių tipus, svarbu pasirinkti tinkamą valymo priemonę ir metodą, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas ir išvengta paviršiaus pažeidimų. Svarbiausia yra veikti greitai, kad dėmės neišplistų ar giliau neįsigertų į audinį.

Kaip išvalyti riebalų dėmes iš baldų?

Riebalų dėmės ant baldų paviršių gali tapti iššūkiu, ypač kai siekiama išlaikyti juos švarius ir be priekaištų. Tačiau su tinkamais įrankiais ir metodais, valymas gali tapti efektyvesnis. Toliau žingsnis po žingsnio aptarsime, kaip išvalyti riebalų dėmes iš baldų, naudojant atinkamas valymo priemones ir technikas.

 1. Pašalinkite perteklinį riebalų kiekį. Pirmas žingsnis valant riebalų dėmes yra pašalinti perteklinį riebalų kiekį su švariu ir sausu šepetėliu arba šluoste. Jei riebalai yra švieži, pabandykite kuo greičiau jų atsikratyti, kad išvengtumėte gilesnio įsiskverbimo į baldų audinį.
 2. Naudokite švelnią valymo priemonę. Po to, kai pašalinate perteklinį riebalų kiekį, dėmės vietą galima padengti švelnia valymo priemone, tokia kaip švelnus ūkinis muilas arba specialus ploviklis. Sumaišykite valymo priemonę su šiltu vandeniu ir naudokite švarią šluostę arba skudurėlį.
 3. Švelniai valykite dėmę. Švelniai, bet tvirtai, šveiskite riebalų dėmę, judant nuo jos krašto į vidurį, kad išvengtumėte įsiskverbimo giliau į audinį. Venkite pernelyg stipraus trinimo, nes tai gali pažeisti baldo paviršių.
 4. Nuvalykite dėmę švariu vandeniu. Po to, kai valymo priemonė įsigeria, nuvalykite dėmę švariu drėgnu skudurėliu arba šluote, kad pašalintumėte likusią valymo priemonę ir riebalų likučius.
 5. Jei reikia - pakartokite. Jei riebalų dėmė vis dar matoma, pakartokite šiuos žingsnius arba pabandykite naudoti specialią riebalų valymo priemonę, skirtą tam tikram paviršiui.

kaip isvalyti riebalu demes is baldu

Rekomenduojamos priemonės valant riebalų dėmes iš baldų yra švelnūs ūkiniai muilai, švelnūs plovikliai arba specialios riebalų valymo priemonės, kurių sudėtyje yra specialių komponentų, padedančių efektyviai pašalinti riebalų dėmes. Tačiau svarbu atsiminti, kad prieš naudojant bet kokią valymo priemonę, visada rekomenduojama išbandyti ją ant nedidelės, nepastebimos baldo vietos, kad įsitikintumėte jos suderinamumu su paviršiumi.

Kaip išvalyti vašką nuo baldų?

Vaškas ant baldų paviršių gali atsirasti nuo daugelio šaltinių, nuo nešvarumų iki skysto vaško produktų, žvakių. Nepaisant priežasties, pašalinti vaško dėmes gali būti iššūkis. Toliau pateikiame instrukciją, kaip žingsnis po žingsnio efektyviai ir lengvai išvalyti vaško dėmes nuo baldų, naudojant įvairias priemones ir metodus. 

 1. Pašalikite perteklinį vaško kiekį. Pirmas žingsnis valant vaško dėmes nuo baldų yra nuvalyti kuo daugiau perteklinio vaško. Tai galite padaryti naudodami šaltą vandenį arba ledo kubelius, supakuotus į plastikinį maišelį. Uždėkite ledą ant vaško dėmės ir palikite kelias minutes, kad vaškas sukietėtų, tada švelniai nuvalykite jį su švaria šluoste.
 2. Pašildykite dėmę. Po to, kai pašalinote kuo daugiau perteklinio vaško, pabandykite pašildyti dėmę su plaukų džiovintuvu, nustatę šilumą žemiausioje temperatūroje. Tai padės suminkštinti vašką ir padaryti jį lengviau pašalinamą.
 3. Pašalinkite vašką. Kai vaškas yra šiek tiek pašildytas, dėmę galima valyti naudojant švarią ir drėgną šluostę. Švelniai trinkite arba šveiskite dėmę, kad pašalintumėte vašką iš paviršiaus. Pakartokite šį procesą, keisdami audinį, kol vaškas visiškai bus pašalintas.
 4. Naudokite švelnų valiklį. Jei vaško dėmė vis dar matoma po šių veiksmų, galite pabandyti naudoti švelnią valymo priemonę, sumaišytą su šiltu vandeniu. Tokia priemonė gali būti švelnus muilas arba ploviklis. Pamirkykite švarią šluotę į valiklį ir švelniai valykite dėmę, judant švelniais apskritimais.
 5. Nuvalykite paviršių. Baigę valyti vaško dėmę, nuplaukite paviršių švariu drėgnu skudurėliu, kad pašalintumėte likusius valymo likučius.

Rekomenduojamos priemonės valant vaško dėmes nuo baldų yra šaltas vanduo arba ledas, plaukų džiovintuvas, švelnios valymo priemonės ir švari šluostė ar skudurėlis. 

Kaip išvalyti vyno dėmes nuo baldų?

Vyno dėmės ant baldų paviršių gali kelti nerimą, ypač kai siekiama išlaikyti baldus švarius ir be dėmių. Tačiau panaudojus tinkamas valymo priemones ir metodus, baldus nuo vyno dėmių išvalysite be didesnių pastangų! Toliau žingsnis po žingsnio aptarsime tai, kaip išvalyti vyno dėmes nuo baldų, naudojant rekomenduojamas priemones. 

 1. Greitai imkitės veiksmų. Pirmas žingsnis po to, kai ant baldų atsiranda vyno dėmė, yra imtis greitų veiksmų. Kuo greičiau bandykite nuplauti arba sugerti kuo daugiau vyno, naudodami švarią šluostę ar popierinį rankšluostį. Neleiskite vynui įsigerti giliau į audinį, nes tai gali padaryti dėmę sunkiau pašalinamą.
 2. Naudokite šiltą vandenį. Po to, kai pašalinote kuo daugiau vyno, šluostę pamirkykite į šiltą vandenį, sumaišytą su švelniu muilu ar valikliu. Švelniai ir atidžiai šveiskite vyno dėmę, judant nuo jos krašto į vidurį, kad išvengtumėte dėmės išplitimo.
 3. Pritaikykite valymo priemonę. Jei vyno dėmė lieka matoma, galite pabandyti naudoti specialų valymo tirpalą, skirtą pašalinti vyno dėmes. Tokias priemones galite rasti baldų parduotuvėse arba galite pasidaryti namuose naudojant pagrindines medžiagas, tokias kaip actas arba soda. Pabandykite acto tirpalą. Actas yra efektyvi priemonė pašalinti vyno dėmes nuo baldų. Lygiomis dalimis sumaišykite actą su šiltu vandeniu ir naudokite šį mišinį dėmei valyti. Tačiau atsiminkite, kad prieš naudojant bet kokią priemonę, visada patartina išbandyti ją ant nedidelės, nepastebimos baldo vietos, kad įsitikintumėte jog priemonė nepažeis baldo paviršiaus.
 4. Nuvalykite ir išdžiovinkite. Baigę valyti vyno dėmę, paviršių nusausinkite švaria šluoste ir palikite baldą natūraliai išdžiūti. Venkite džiovinti baldą nenatūraliai, nes tai gali padaryti dėmę sunkiau pašalinamą arba sukelti medžiagos pažeidimus.

Valant vyno dėmes nuo baldų, svarbu veikti greitai ir naudoti tinkamas valymo priemones bei metodus, kad išvengtumėte ilgalaikių dėmių pėdsakų ir išsaugotumėte baldų išvaizdą.

kaip isvalyti vaska nuo baldu

Kaip išvalyti kraujo dėmes nuo baldų?

Niekas nenori susidurti su kraujo dėmėmis ant savo baldų, bet kartais tai neišvengiama. Svarbu žinoti, kaip veikti greitai ir efektyviai, kad būtų pašalinta kraujo dėmė, nes tai gali padaryti didelę įtaką baldo išvaizdai. Toliau aptarsime, kaip žingsnis po žingsnio išvalyti kraujo dėmes nuo baldų ir kokias priemones tam yra rekomenduojama naudoti. 

 1. Pašalinkite perteklinį kraujo kiekį. Pirmas žingsnis, kai ant baldų atsiranda kraujo dėmė - veikti greitai. Naudodami švarią šluostę, kruopščiai nusausinkite perteklinį kraują. Taip išvengsite gilesnio dėmės įsiskverbimo į audinį.
 2. Naudokite šaltą vandenį. Po to, kai pašalinate kuo daugiau kraujo, šluostę pamirkykite šaltame vandenyje. Šaltas vanduo padeda išvalyti kraują iš audinio ir sumažina jo įsiskverbimo gylį. Nusausinkite drėgną šluostę ir švelniai trinkite kraujo dėmę.
 3. Naudokite ūkinį muilą. Jei kraujo dėmė vis dar matoma, galite panaudoti šiek tiek šilto vandens ir ūkinio muilo. Sumaišykite muilą su šiltu vandeniu, ir švelnia, drėgna šluoste valykite kraujo dėmę. Atlikite šį veiksmą kuo greičiau, kad kraujas neįsigertų į audinį.
 4. Pabandykite naudoti actą. Jei kraujo dėmė vis dar išlieka, galite pabandyti naudoti actą. Vienodą kiekį acto ir vandens sumaišykite kartu, tada pamirkykite šluostę šiame tirpale ir švelniai trinkite kraujo dėmę. Atkreipkite dėmesį, kad actas gali būti gana stipri priemonė, todėl atsargiai naudokite jį ir venkite kontakto su jautriais paviršiais.
 5. Nusausinkite ir išdžiovinkite. Baigę valyti kraujo dėmę, nuplaukite audinį švariu vandeniu, tada nusausinkite ir leiskite jam natūraliai išdžiūti. 

Rekomenduojamos priemonės valant kraujo dėmes nuo baldų yra šaltas vanduo, švelnus ūkinis muilas, actas ir švari šluostė. Atminkite, kad greita reakcija ir tinkamos priemonės padės išsaugoti baldų išvaizdą ir išvengti ilgalaikių dėmių.

Profesionalus baldų valymas

Profesionalus baldų valymas suteikia galimybę grįžti prie švaraus interjero be didelio vargo ir laiko investicijų. Šis procesas skiriasi nuo namų sąlygomis atliekamo valymo tuo, kad yra naudojami specializuoti įrankiai, technologijos ir metodai, kurie užtikrina aukščiausią valymo efektyvumą ir puikius rezultatus. Pateikiame keletą svarbių aspektų apie profesionalų baldų valymą:

 • Profesionalai naudoja specializuotą įrangą ir technologijas, kurios skirtos efektyviam ir švelniam baldų valymui. Tai gali apimti garų valymo mašinas, specialius šepetėlius, valymo skysčius ir kitus įrankius, kurie padeda pašalinti net sunkiausias dėmes ir nešvarumus.
 • Profesionalai naudoja aukštos kokybės ir efektyvius valymo produktus, kurie yra tinkami skirtingų rūšių baldams. Šie produktai gali būti labiau koncentruoti ir turėti specialias sudedamasias formules, kurios efektyviau pašalina dėmes ir nešvarumus.
 • Profesionalūs baldų valymo specialistai dažnai atlieka individualią kiekvieno baldo apžiūrą ir įvertina jo būklę. Jie gali nustatyti tinkamiausius valymo metodus ir produktus atsižvelgdami į baldo medžiagą, dėmės tipą ir kitus faktorius.
 • Profesionalūs valymo specialistai gali atlikti giluminį valymą, kuris apima ne tik paviršinių dėmių pašalinimą, bet ir pašalina nešvarumus iš giliausių baldo audinių sluoksnių.
 • Profesionalus baldų valymas suteikia garantiją dėl efektyvumo ir patikimumo. Patyrę specialistai sugebės pasiekti puikius rezultatus, paliekant baldus švarius ir atnaujintus.

Profesionalus baldų valymas yra investicija į jūsų namų grožį, suteikianti puikią priežiūrą ir ilgaamžiškumą jūsų baldams. Tai ne tik sutaupo laiko ir pastangų, bet ir užtikrina aukščiausią valymo standartą ir rezultatą.

cheminis baldu valymas

Cheminis baldų valymas

Cheminis baldų valymas yra specializuotas procesas, kurio metu naudojami specialūs chemikalai ir priemonės, kad būtų pašalinti įvairūs nešvarumai, dėmės ir kiti teršalai nuo baldų paviršių. Šis metodas yra plačiai naudojamas siekiant išsaugoti baldų išvaizdą, atnaujinti jų grožį ir išlaikyti švarą. Proceso metu pirmiausia aptariamas ir identifikuojamas baldų tipas bei medžiaga, kad būtų galima pasirinkti tinkamiausias valymo priemones. Tada, specializuotos cheminės priemonės yra tiesiogiai purškiamos ant baldų paviršiaus arba įtrinamos šluoste. Chemikalai veikia, kad sumažintų nešvarumų įsitvirtinimą ant paviršiaus ir padėtų juos efektyviai pašalinti.

Kada atliekamas cheminis baldų valymas? Tai gali būti naudinga įvairiose situacijose, įskaitant:

 • Periodinį valymą. Cheminis valymas gali būti įtrauktas į periodinį baldų priežiūros planą, siekiant išlaikyti juos švarius.
 • Dėmių šalinimą. Cheminis valymas yra naudingas dėmių ir nešvarumų šalinimui, kurių nepavyksta išvalyti naudojant kitus metodus.
 • Alergenų šalinimą. Šis metodas gali būti naudingas alergiškiems žmonėms, kad būtų pašalinti įvairūs alergenai, kurie gali prisidėti prie blogos asmens savijautos.
 • Atkūrimą po nelaimingų atsitikimų. Cheminis valymas taip pat gali būti naudingas atkūrimo po nelaimingų atsitikimų atveju, tokių kaip vandens užliejimas arba nedidelis gaisras.

Giluminis baldų valymas

Giluminis baldų valymas yra specializuotas procesas, kuris skirtas pašalinti dėmes iš giliausių baldų sluoksnių. Šis metodas skiriasi nuo įprasto paviršinio valymo tuo, kad yra skirtas išvalyti ne tik paviršinius baldų sluoksnius, bet ir prasiskverbia į audinio gilumą, kur slypi daugelis nešvarumų ir bakterijų. Kaip atliekamas giluminis baldų valymas? Proceso metu naudojamos specialios garo arba cheminių tirpalų valymo mašinos, kurios į audinį įpūčia aukštą slėgį, o tada ištraukia nešvarumus. Šios mašinos taip pat gali būti sujungtos su švelniais šepečiais arba šluostėmis, kad būtų pagerintas valymo efektyvumas.

Kada atliekamas giluminis baldų valymas? Tai gali būti naudinga įvairiose situacijose, įskaitant situacijas, pateiktas prie cheminio valymo būdo.

Baldų valymas garais

Baldų valymas garais yra efektyvus ir natūralus būdas išvalyti įvairių tipų baldus, naudojant aukštą temperatūrą ir garą. Tokiu būdu galima lengviau pašalinti nešvarumus, dėmes, įvairias bakterijas ir alergenus. Šis metodas yra plačiai naudojamas, nes yra saugus, draugiškas aplinkai ir nekenkia baldams. Kaip atliekamas baldų valymas garais? Proceso metu naudojama speciali garo valymo mašina, kuri aukštu slėgiu į audinį purškia karštą garą. Garas sukuria gilių šiluminį poveikį, kuris susilpnina nešvarumų sąsajas su paviršiumi, leisdamas lengviau ir efektyviau juos pašalinti.

Kada atliekamas baldų valymas garais? Šis metodas gali būti naudingas įvairiose situacijose. Pavyzdžiui:

 • Periodinis valymas. Baldų valymas garais gali būti įtrauktas į periodinį priežiūros planą, siekiant išlaikyti baldus švarius dar ilgą laiką.
 • Alergenų valymas. Šis metodas yra naudingas alergiškiems žmonėms, siekiant pašalinti dulkes, erkutes, pelėsį ir kitus alergenus iš baldų.
 • Dėmių šalinimas. Baldų valymas garais yra efektyvus būdas pašalinti net sunkiausiai valomas dėmes.
 • Po namuose atlikto remonto. Po namuose atliktų remontų arba dėl smulkių nelaimingų atsitikimų, toks valymo metodas gali būti naudingas ir padėti atstatyti baldų švarą ir gaivumą.

Baldų valymas garais yra efektyvus ir natūralus būdas išlaikyti baldus švarius. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šis metodas gali reikalauti daugiau laiko ir pastangų, ypač jei valymą atliekate patys namuose. Rekomenduojama pasitarti su profesionaliu baldų valymo specialistu, siekiant išgauti geriausius rezultatus.

giluminis baldu valymas

Dažniausiai daromos klaidos baldų valymo metu

Baldų valymas yra svarbi namų priežiūros dalis, tačiau dažnai daromos klaidos gali sugadinti baldus ir sutrumpinti jų tarnavimo laiką. Toliau aptarsime dažniausiai daromas klaidas baldų valymo procese ir pasiūlysime rekomendacijas, kaip jų išvengti. 

 • Agresyvių chemikalų naudojimas. Vienas iš dažniausių baldų valymo klaidų yra pernelyg agresyvių valymo priemonių ar chemikalų naudojimas, kurie gali pažeisti baldų paviršius bei medžiagas. Rekomendacija: visada pasirinkite švelnesnes valymo priemones, kurios yra tinkamos jūsų baldų medžiagai ir nepamirškite išbandyti produkto ant nematomos baldo vietos prieš naudojimą.
 • Per dažnas drėgnų audinių naudojimas. Dažnas klaidingas veiksmas yra pernelyg drėgnų šluosčių naudojimas valant baldus, ypač medinius ar tinklinius paviršius. Per didelė drėgmė gali sukelti medžiagų išsipūtimą ar netgi pelėsio atsiradimą. Rekomendacija: naudokite minimaliai drėgną šluostę, kai valote medinius ar tinklinius paviršius, gerai juos išdžiovinkite po valymo.
 • Per stiprus valymas. Kartais bandydami pašalinti dėmes, žmonės per stipriai trina audinį, ypač naudodami valymo mašinas ar šluostes. Tai gali sukelti gilesnį dėmių įsiskverbimą į audinį ar net paviršiaus pažeidimus. Rekomendacija: švelniau valykite audinį ir būkite atsargūs, kad nepakenktumėte baldų paviršiams.
 • Netinkamas džiovinimas. Dažnai pamirštamas žingsnis yra tinkamas baldo džiovinimas. Baldus po valymo palikus drėgnus galima sukelti ne tik nemalonų kvapą, bet ir padidinti pelėsio atsiradimo riziką. Rekomendacija: gerai nusausinkite baldus po valymo. Tai galite padaryti naudodami švarią, sausą šluostę arba popierinį rankšluostį.
 • Apsauginių priemonių nenaudojimas. Kartais žmonės pamiršta apie apsaugines priemones, pvz., naudojant valymo chemikalus. Tai gali kelti pavojų sveikatai ir sukelti alergines reakcijas. Rekomendacija: visada naudokite apsaugines pirštines ir kaukes, kada naudojate stiprias valymo priemones bei vėdinkite patalpas.
 • Laikantis rekomendacijų, išvengsite šių dažniausiai daromų klaidų, baldų pažeidimų ir  išsaugosite jų išvaizdą bei ilgaamžiškumą. Būkite atsargūs ir atidūs, kai atliekate baldų valymą, o jei nežinote kaip tai daryti teisingai - pasikonsultuokite su profesionalu!

  Minkštų baldų valymas namuose

  Dienos pasiūlymas

  Minkštas kampas Boni

  €999

  Dienos pasiūlymas

  Minkštas kampas Fotio

  €999

  €829

  Dienos pasiūlymas

  Sofa-lova Lorena

  €399

  Dienos pasiūlymas

  Minkštas kampas Boni

  €999

  Dienos pasiūlymas

  Minkštas kampas Fotio

  €999

  €829

  Dienos pasiūlymas

  Sofa-lova Lorena

  €399